Navigace Kariéra Nabídka práce 24/7 800 100 187


Zpět do kategorie blogu

SSI Group rozšiřuje portfolio klientů a rozsah služeb IFM

SSI Group rozšiřuje portfolio klientů a rozsah služeb IFM

Praha, 6 října 2023 – Společnost SSI Group oznamuje hned několik nových významných zakázek. Realizuje projekty pro společnost Trigema, Kongresové centrum Praha včetně hotelu Holiday Inn, Penta Real Estate či několik logistických areálů. Na českém a slovenském trhu pak celkově SSI Group poskytuje služby ostrahy a integrovaného facility managementu (IFM) již pro více než 900 objektů. Daří se také celé skupině SSI Group, pod kterou spadají také společnosti zaměřené na průmyslovou energetiku (SSI Energy a DEMP Holding). Za rok 2022 dosáhla celá skupina obratu necelých 2 mld. Kč.

„Jsme rádi, že se nám v průběhu roku podařilo získat řadu nových zakázek po celé České republice, a to jak pro naše stávající, tak i pro nové klienty. Jedná se například o práci pro luxusní bytové domy, multimediální pivní dům, unikátní Kongresové centrum, olomouckou Galerii Šantovka a logistické areály. Zkrátka se jedná o širokou paletu projektů a služeb pro velmi zajímavé klienty, kterým se snažíme dodávat maximální servis z našich služeb IFM,“ říká Radek Škrabal, výkonný ředitel SSI Group.

Od května roku SSI Group zajišťuje služby ostrahy v architektonicky i umělecky unikátní karlínské budově Fragment nabízející 140 luxusních nájemních bytů. Budova na první pohled upoutá celkovým designem a sochou bohyně Lilith Davida Černého. Ihned po svém dokončení se budova stala jednou z dominant progresivního Karlína.

SSI Group také zaznamenává úspěchy na poli logistiky. Společnost nově poskytuje kompletní služby integrovaného facility managementu pro logistický a průmyslový park Rosice Park Pardubice, jde o moderní areál o velikosti zhruba 50 000 m² s velkorysým dopravním zázemím. Dále SSI Group spravuje logistický park Myslinka ležící 15 km od Plzně. Pět hal, jejichž užitná plocha čítá přes 60 000 m² spadá do portfolia P3 Logictic Parks. SSI Group tak pro tohoto klienta má ve správě téměř 800 000 m2.

„Velmi nás také těší, že můžeme oznámit zahájení služeb ostrahy pro pražskou Masaryčku, vlajkovou loď společnosti Penta Real Estate. Unikátní architektura světově proslulých tvůrců z ateliéru Zahy Hadid vytváří nový orientační bod Prahy, regeneruje obrovský brownfield patřící k Masarykově nádraží a vnáší do centra města novou kvalitu každodenního života. Je pro nás radost připojit se k takovémuto projektu,“ říká Radek Škrabal z SSI Group a dodává: „Jako česká rodinná firma máme také radost ze spojení s českým pivem. Nově řešíme služby ostrahy a úklidu pro projekt Pilsner Urquell – The Original Beer Experience. Budova na Václavském náměstí je multimediální smyslovou atrakcí, jejíž součástí je hospoda, pivní muzeum s interaktivní expozicí, dále škola čepování, ochutnávky piva a další zajímavosti.“

Velkou zakázku odstartovalo SSI Group od srpna pro pražské Kongresové centrum. Pro tuto rozsáhlou neofunkcionalistickou kongresovou budovu zajišťuje služby komplexní bezpečnosti. Celý objekt má k dispozici 70 sálů různé velikosti s celkovou kapacitou 9 300 osob. Největší Kongresový sál pojme 2 800 osob. Jeho součástí je i Business Centre Vyšehrad a čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague Congress Centre s kapacitou 254 pokojů.

Ve stejném období zahájila SSI Group bezpečnostní služby pro olomouckou Galerii Šantovka, která je s prodejní plochou o rozloze 48 377 m² největším obchodním centrem v celém Olomouckém kraji a řadí se mezi deset největších center v České republice. Z řad síťových zakázek SSI Group rozšířila své služby pro 240 poboček lékáren Phoenix & Benu v rámci celé ČR.

„Jsem rád, že se nám daří i v období, které pro mnoho segmentů, podniků a institucí není rozhodně jednoduché. Že jdeme správnou cestou, kdy dokážeme klientům nabídnout vedle personální kvality i chytrou implementaci moderních technologií a řešení, potvrzují výše zmíněné nové zakázky. Stejně tak i růst obratu za rok 2022, který jsme u celé skupiny SSI Group navýšili za loňský rok na necelé 2 miliardy korun. Nemalou částí se na výši obratu podílely i dvě společnosti zaměřené na průmyslovou energetiku, konkrétně SSI Energy 362 mil. Kč a DEMP Holding 150 mil. Kč. Na úspěšný rok máme tedy nakročeno i letos, kdy vstupujeme jako společnost do Kristových let,“ dodává Václav Elman, generální ředitel SSI Group.


Tiskové zprávy, sektorové analýzy, aktuality z naší firmy a další

Podobné články blogu