Navigace Kariéra Nabídka práce 24/7 800 100 187


Zpět do kategorie blogu

Green cleaning v profiúklidu: Mohou bioenzymy, nanotechnologie a rostlinná čistidla nahradit chemikálie v úklidovém průmyslu?

Green cleaning v profiúklidu: Mohou bioenzymy, nanotechnologie a rostlinná čistidla nahradit chemikálie v úklidovém průmyslu?

Firmy, které se zaměřují na profesionální úklid a údržbu budov, čekají velké změny. To, co před několika lety začalo jako trend, se rychle stává novým standardem. Green cleaning neboli zelený úklid založený na používání ekologických metod a produktů s minimálním vlivem na přírodu se stává klíčovým prvkem udržitelnostních strategiích mnoha firem. Vývoj zelených čisticích technologií jde proto rychle kupředu a přináší zajímavé alternativy ke konvenčním čistidlům i tradičním ekologickým přípravkům.

Přestože ekologická čistidla mají potenciál nahradit konvenční chemická čistidla v mnoha oblastech, v některých situacích může být jejich použití omezeno požadavky na účinnost a specifické hygienické standardy. Pokrok v oblasti ekologických čistidel však pokračuje a je možné, že v budoucnosti budou dostupné ještě účinnější a šetrnější alternativy.

Ředitel útvaru úklidu SSI Group, David Fiala

Soda a ocet. K šetrnému úklidu je využívaly už naše prababičky. Málokdy však tyto ekologické varianty chemických čistidel stačí pro účely profesionálního úklidu, který musí být precizní a rychlý. „Zatímco při domácím úklidu si můžeme dovolit věnovat se jednomu znečištěnému místu opakovaně, případně můžeme nechat sodu či ocet působit tak dlouho, jak je třeba, v profesionálním úklidu jde o čas. Takže tam bychom si museli prostě vybrat – bude uklizeno precizně, nebo rychle? Profi úklid ovšem musí být precizní a musí být včas,” upozornil na limity domácích ekologických čistidel ředitel útvaru úklidu SSI Group David Fiala.

Na trhu se proto začínají objevovat produkty, které využívají inovativní postupy výroby ekologických čistících prostředků s rychlým a dostatečným účinkem.

Tisková zpráva ke stažení

Tiskové zprávy, sektorové analýzy, aktuality z naší firmy a další

Podobné články blogu