Navigace Kariéra Nabídka práce 24/7 800 100 187


Zpět do kategorie blogu

Ke zvýšení pocitu bezpečí ve městě Mladá Boleslav přispívají také Asistenti bezpečného města

Ke zvýšení pocitu bezpečí ve městě Mladá Boleslav přispívají také Asistenti bezpečného města

Praha, 11. prosince 2023 – Bezpečnostní agentura SSI Group před čtyřmi lety zahájila spolupráci se strážníky městské policie v Mladé Boleslavi. Jedná se o formát společných hlídek strážníků a Asistentů bezpečného města. V rámci České republiky jde ojedinělý projekt, který se velmi dobře osvědčuje a může být příkladem pro další města.  

Městským policistům pomáhají při práci zkušení pracovníci bezpečnostní agentury, kteří prošli navíc speciálním proškolením, aby mohli plnohodnotně vykonávat tuto službu. Tito Asistenti bezpečného města, jak je jejich funkce oficiálně nazývána, pomáhají zejména ke zvýšení pocitu bezpečí obyvatel a návštěvníků města v parcích a na dalších veřejných prostranstvích.

Do jejich agendy spadá poskytování pomoci v souladu se zákonem č. 553/1991 Sb. o obecní policii, například dohled na přechodech pro chodce u základních škol, práce s bezdomovci a nepřizpůsobivými občany, dohlížení na udržování veřejného pořádku, sběr použitých injekčních stříkaček a preventivní působení v rizikových lokalitách města.

Pracovníci SSI Group ale pomáhají i v dalších situacích, kdy jde přímo o zdraví či dokonce životy obyvatel. Již v několika případech poskytli rychlou první pomoc při ohrožení zdraví či zajistili okamžité povolání relevantních složek integrovaného záchranného systému.

„Těší nás, že tento projekt spolupráce v Mladé Boleslavi výborně funguje a osvědčila si i nad rámec původních záměrů. A že tento projekt smíšených hlídek Asistentů bezpečného města a Městské policie hodnotí obyvatelé i návštěvníci města velice pozitivně,“ doplňuje provozní ředitel Radek Škrabal z SSI Group.

„Využití asistentů bezpečného města hodnotíme velice pozitivně. Schopnost provádět kontrolní činnost a zasahovat v obtížných situacích, kde je narušován veřejný pořádek, je klíčové pro udržení bezpečí a pohody obyvatel města. Díky jejich práci mohou naši strážníci zaměřit pozornost i na jiné výzvy a oblasti,“ dodává Tomáš Kypta, ředitel Městské policie Mladá Boleslav.“


Tiskové zprávy, sektorové analýzy, aktuality z naší firmy a další

Podobné články blogu