Navigace Kariéra Nabídka práce 24/7 800 100 187


Zpět do kategorie blogu

Exkurze v PN Bohnice: Nahlédněte společně s ministrem životního prostředí do zákulisí jednoho z největších EPC projektů u nás

Exkurze v PN Bohnice: Nahlédněte společně s ministrem životního prostředí do zákulisí jednoho z největších EPC projektů u nás

Po úspěšném dokončení významného EPC projektu v Psychiatrické nemocnici Bohnice, na kterém se naše společnost D-energy podílela spolu s Veolia Energie ČR, jsme uspořádali exkurzi pro ministra životního prostředí Petra Hladíka a zástupce médií. Společně jsme si prohlédli modernizovanou výměníkovou stanici i celý areál léčebny s nově zrekonstruovanými pavilony. Představili jsme tak výsledky naší práce, které garantují energetické úspory i udržitelnější řešení pro budoucnost.

Součástí EPC projektu byla rekonstrukce centrální výměníkové stanice o výkonu 8 MW a instalace 54 objektových výměníkových stanic. Bylo vyčištěno téměř 5 kilometrů kolektorů, vyměněno 9,5 kilometru tepelných rozvodů, instalováno 3331 termostatických ventilů a hlavic, 2032 perlátorů a úsporných sprch a rovněž bylo modernizováno osvětlení na LED světla. Zavedli jsme nový systém měření a regulace s optickými sítěmi v délce 5 kilometrů.

Nedílnou součástí byly rovněž stavební práce, které zahrnovaly výměnu či repasi více než 3000 oken a dveří i zateplení stěn, střech a půdních prostor o ploše přes 20 tisíc m². Historické a památkově chráněné prvky byly odborně repasovány nebo nahrazeny replikami s lepšími tepelně technickými parametry.

Pohled do zákulisí

Jsme rádi, že jsme během exkurze měli příležitost představit jednotlivé kroky i výsledky náročného procesu jak ministrovi životního prostředí Petru Hladíkovi, ale také řediteli Odboru realizace velkých projektů Státního fondu Životního prostředí ČR Bohdanu Polakovi i zástupcům médií. Mohli jsme tak upozornit na význam podobných projektů nejen u nás.

Krátký dopolední brífink, kde jsme prezentovali podrobnosti rozsáhlé rekonstrukce v Bohnicích, doplnil také předseda Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) Miroslav Marada. V krátkosti přiblížil současné trendy v oblasti EPC projektů a zdůraznil jejich dopad na úspory financí i ochranu životního prostředí.

Ministr Petr Hladík pak doplnil, že Ministerstvo životního prostředí podporuje veškeré energetické úspory ve všech segmentech trhu – tedy ve veřejných budovách, v kancelářských budovách i v budovách pro bydlení. Jak dále uvedl, do této chvíle ministerstvo podpořilo celkem 87 projektů EPC. Velmi často šlo o rozsáhlé areály, ať už jsou to nemocničních komplexy, veřejné budovy či kulturní domy, případně školy a školky.

Významná investice pro budoucnost

I my vidíme velký význam EPC projektů pro současné i budoucí generace. Jsme proto rádi, že naše dceřiná společnost D-energy uspěla ve výběrových řízeních pro Středočeský kraj, který je v tuto chvíli jedním z velkých investorů v oblasti EPC. Věříme, že nás čeká celá řada dalších významných počinů.

Více podrobností o EPC projektech najdete v naší tiskové zprávě.


Tiskové zprávy, sektorové analýzy, aktuality z naší firmy a další

Podobné články blogu