Navigace Kariéra Nabídka práce 24/7 800 100 187


Zpět do kategorie blogu

Administrativní budova Českého statistického úřadu v Praze prošla rozsáhlou modernizací snižující spotřebu energií o třetinu

Administrativní budova Českého statistického úřadu v Praze prošla rozsáhlou modernizací snižující spotřebu energií o třetinu

Ústřední budova Českého statistického úřadu v Praze prošla rozsáhlou proměnou. Výměna pláště, celkové zateplení, modernizace a doplnění technologického zařízení budovy stály 250 milionů korun. ČSÚ za rekonstrukci zaplatí 34 % z celkové sumy. Zbývajících 66 % pokryje dotace EU a smluvně zaručené úspory. Rekonstrukci provedly v režimu EPC společnosti MARHOLD a D-energy.

Investice do úsporných opatření vytvořily kvalitní základ pro komplexní řízení vnitřního prostředí a energeticky efektivní provoz budovy. V následujících osmi letech budeme na tomto základu stavět a v rámci aktivního energetického managementu dohlížet, aby energie v objektu byly spotřebovávány s maximální efektivitou a smluvně zaručených úspor bylo dosaženo.

Jednatel společnosti D-energy, Eduard Paulík

Nově zrekonstruovaná administrativní budova ČSÚ na sebe na první pohled upozorní moderním bezúdržbovým pláštěm, který kombinuje obkladové kompozitní desky BOND s keramikou. Pro zajištění špičkových tepelně technických parametrů obálky budovy byly vyměněny všechny otvorové výplně a zatepleny ploché střechy.

Zásadní modernizací za 127 milionů korun prošlo i technologické zařízení budovy – osvětlení, větrání, vytápění i chlazení. Pro energeticky efektivní provoz jsou využita LED svítidla, rekuperační vzduchotechnické jednotky, systém IRC, vysoce účinné chillery, tepelná čerpadla a fotovoltaika. O plně automatický provoz nových i původních technologií se stará nový systém měření a regulace.

Tisková zpráva ke stažení

Tiskové zprávy, sektorové analýzy, aktuality z naší firmy a další

Podobné články blogu