Pro správce nemovitostí bývá pravidelné mytí fasád noční můrou. Složitá logistika, diskomfort v podobě výškových prací, vysoké náklady i omezení provozu. Cestou ale může být nová technologie HydroPower XXL, kterou s úspěchem využívá naše úklidová divize SSI Cleaning.

Inovace, spojené s tlakem na náklady a šetrným přístupem k životnímu prostředí, se nevyhýbají ani úklidovým službám. Zvyšující se nároky klientů souvisejí s měnícím se očekáváním koncových zákazníků. Ať jde o návštěvníky obchodního centra, zaměstnance kanceláře nebo pracovníky v distribučním nebo výrobním areálu, ve všech případech je požadován maximální komfort, čistota a pohodlí. A to při minimálním omezení provozu.

Naše úklidová divize SSI Cleaning funguje necelý rok. Původně měl zhruba stočlenný tým vykrývat potřeby stávajících zákazníků v kontextu komplexní správy nemovitostí. Po dvanácti měsících už pro SSI Cleaning pracuje 250 zaměstnanců a divize řeší zakázky i mimo portfolio mateřského holdingu, včetně péče o vnitřní a venkovní zeleň.

„Vyplatila se nám sázka na technologické inovace. Sledujeme moderní trendy a vývoj úklidové techniky, které následně pořizujeme a nasazujeme do provozu. Zákazníci oceňují jejich výraznou autonomii a vysoký standard úklidu, a to při značných ekonomických úsporách,“ říká Petr Hanuš, obchodní ředitel SSI Cleaning. Naráží tím nejen na synergii jednotného manažerského řízení v rámci integrovaného facility managementu, ale především na fakt, že moderní technika nahrazuje v mnoha případech početnou lidskou sílu.

Nový out-fit pro váš objekt

Vsadili jsme na výrobky renomovaných značek jako Tennant, hyCLEAN, Hako Karcher… V České republice jsme jediným majitelem unikátní technologie HydroPower XXL od výrobce Unger, která je určená na mytí plášťů budov bez ohledu na jejich typologii. Celý systém věrně ilustruje naznačenou proměnu celého odvětví úklidu.

HydroPower XXL totiž, na rozdíl od jiné dostupné mechaniky, nebo poskytovatelů výškových prací, může pracovat i v nočních hodinách. Vzhledem k tomu, že jde o subtilní přístroj, neomezuje provoz budovy a kvůli dosahu až 25 metrů není třeba ani používat výškové plošiny. Díky dvojité filtraci vody a demineralizační jednotce nezanechává žádné skvrny nebo šmouhy, navíc je energeticky zcela soběstačný. Přesvědčivé jsou však především výsledky: fasády jsou nejen dokonale čisté, ale i konzervované na delší dobu. Systém lze flexibilně použít jak na klasické kovové nebo plastové povrchy stěn budov, skleněné plochy, tak i na fasády starších či historických objektů.

„Nenabízíme jen klasické mytí fasád, ale jejich dokonalou revitalizaci. Klientům nabízíme HydroPower XXL rovněž pro čištění světlíků a vnitřních traktů, lze ho tedy použít také na skladových halách nebo obchodních centrech. Rychle, efektivně a za překvapivě nízkou cenu,“ shrnuje předností nové technologie Jiří Piskáček, provozní ředitel SSI Cleaning. Rostoucí poptávku divize úklidu navíc podpořila nedávným zakoupením speciálního přístroje hyCLEAN s vertikálními a horizontálními kartáči, které zvládnou bezvadnou očistu i rozměrných ploch materiálů jako je plech nebo plast.

Od koberců po akustické stěny

Početnou flotilu strojů, včetně stále oblíbenějších bezdotykových systémů Kaivac, nabízí SSI Cleaning řešení i pro údržbu interiérů. Specialitou jsou technologie na čištění koberců suchou pěnou nebo před vlhčené válce ideální na zátěžové koberce v exponovaných prostorách. Jejich výhodou je fakt, že vyschnou do 30 minut a lze je opět bez omezení používat.
Právě koberce, konkrétně ty perské, byly jednou z prvních zakázek SSI Cleaning, jimiž rozšířila rank objektů, kde již zajišťujeme údržbu nebo bezpečnostní služby. Takzvaný cross-sell je pro úklidovou divizi skvělým základem, nezávislé poptávky jsou pro změnu zdrojem inspirace a stimulem pro rozšiřování profesních dovedností. K takovým patřilo například čištění akustických stěn v multikině.