20% nárůst obratu i počtu zaměstnanců zaznamenala rok od své konsolidace do holdingu skupina SSI Group, která na českém i slovenském trhu 27 let nabízí služby integrovaného facility managementu. Aktuálně působí na více než 400 objektech a zaměstnává téměř 2 500 pracovníků se zaměřením na ostrahu, údržbu nebo úklidové služby. Rozrůstá se rovněž tým zabývající se bezpečnostními technologiemi, které do značné míry stojí za expanzí skupiny.

Nové klienty získává skupina mezi českými developery, majiteli a správci budov, řadu úspěchů si SSI Group připsala také na Slovensku. Mezi nejnovější projekty patří například rozšíření či zahájení poskytování služeb IFM pro Centrum Černý Most, OC Krakov, PPF Gate, Aupark Hradec Králové, Galerii Přerov, hotely Mandarin Oriental a International nebo Office Park Nové Butovice, v případě Slovenska jde například o ostrahu Ministerstva školství, vědy, výzkumu a sportu, Aupark Bratislava nebo OC Forum Poprad.

“Vyplatila se nám sázka na nové divize nabízející úklidové služby, energetický management nebo moderní bezpečnostní technologie. Služby poskytujeme stále komplexněji, což nám umožňuje dosahovat vyšší efektivity, která je v konečném důsledku přínosem jak pro zákazníka, tak pro naši společnost,” komentuje roční působení holdingu Jan Vodrážka, majitel SSI Group. V loňském roce obrat skupiny dosáhl 800 milionů korun.

Řadu nových klientů získala SSI Group díky inovacím v oblasti bezpečnostních technologií. Mezi služby, které se nejvíce podílejí na obratu skupiny, patří zejména nový technický a dohledový dispečink, včetně certifikovaného pultu centralizované ochrany. Podle Radka Škrabala, provozního ředitele SSI Group jde o cestu, kterou se bude ubírat celá oblast integrovaného facility managementu: “Školená obsluha soustavně na dálku kontroluje provoz objektu. Sleduje a vyhodnocuje zabezpečení, měřidla médií a stav technologií, ale i řadu dalších parametrů. Jde o nezměrnou pomoc i zálohu pro týmy působící přímo na místě, pracovníky ostrahy i údržby.”

Spolupráce jednotlivých divizí vyniká také u nové dceřiné společnosti SSI Cleaning. I díky vlastnímu technickému parku a spolehlivému týmu nabídku přivítali vlastníci i správci budov, kde SSI Group dlouhodobě působí. Zároveň ale nová divize získává řadu zakázek v rámci spravovaných objektů. “Investovali jsme například do unikátního zařízení, které na ekologické bázi dokonale vyčistí venkovní fasády a skleněné plochy za třetinový čas i náklady, než je obvyklé,” říká Jiří Drbohlav, výkonný ředitel SSI Group. A dodává, že inovace jsou základem pro růst všech divizí holdingu, včetně těch, které byly tradičně spjaté s lidským prvkem.

I přes sázku na technologie zůstává profesionální tým jednou z hlavních předností SSI Group. Skupina vykazuje ve svém oboru minimální fluktuaci zaměstnanců, i přes složité podmínky na pracovním trhu se jí daří nabírat nové zaměstnance. Soustavně pracuje na zlepšování podmínek pro pracovníky, mezi které patří nadstandardní ohodnocení, četné benefity jako příspěvky na dopravu, ubytování nebo bezplatné vzdělávací kurzy a školení.

Podle Jana Vodrážky nejlépe ilustruje proměnu kdysi ryze bezpečnostní agentury na IFM společnost sázející na sofistikované služby s vysokou přidanou hodnotu náplň činnosti klasického pracovníka ostrahy: “Ještě před pár lety by měl jediný úkol – střežit. Aktuálně je díky školením schopen poskytovat první pomoc, funguje jako steward pro návštěvníky i zákazníky a zároveň pomáhá řešit technické aspekty provozu budov. Integrace činností je patrná i na základních pozicích. I díky této pestrosti a vcelku vysokým pravomocem mají naši zaměstnanci velkou motivaci. A to je základem pro to, abychom byli pro naše klienty stabilním partnerem.”